İade ve Geri Ödeme Politikamız

Ürünümü iade değil  değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım? Hangi durumlarda ürün değişimi yapabilirim?

Satın aldığınız ürün veya ürünlerin tarafınızdan kaynaklı yanlış aldığınız veya kullanımından vazgeçtiğiniz aşağıda belirtilen cayma hakkının haricinde olan ürün veya ürünleri değişim için 0850736322 telefondan irtibata geçiniz size tüm bilgilendirme yapılır ve anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi (YURTİÇİ KARGI) ile gönderebilirsiniz 

Kendi anlaşmalı olduğunuz kargo firması var ise peşin ödeme olarak gönderebilirsiniz yok ise kargo ücreti paket tarafımıza geldiğinde ürün bedeli tarafınızdan düşülecek ve bildirdiğiniz ürünler ile değiştirilmesi sağlanacak tekrar yeni ürün veya ürünlerin kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

Ancak ürününüzde arıza/kusur olduğunu düşünüyorsanız daha detaylı bilgi için;   [email protected] ya da 0850 733 63 22 iletişime geçebilirsiniz. İşleminiz en kısa sürede, en fazla 5 iş günü içinde sonuçlandırılır.

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

Cayma hakkının kullanılması için belirtilen kanunda belirtilen yasal 7 günlük süre içinde yazilimvitrin.com’a yazılı bildirimde bulunulması şarttır.

(Yazılı bildirim [email protected] adresine e-posta  ileşitim aracı ile yapılabilir)

Bu hakkın kullanılması için pakete zarar vermemek ürünün kullanımına veya tekrar satışının yapılabilmesi gerekmektedir.

Aksi halinde cayma hakkına girmemektedir.  

Yazılı bildirimin yanısıra 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen Ürün'ün; Fatura ile birlikte ALICI’ya yollanmış olan iade formu doldurulmak suretiyle ve SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile (vergi mevzuatı uyarınca) fatura aslının iadesi gerekmektedir.

Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Ayrıca, iade edilmesi gereken Ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak SATICI'ya teslim edilmesi gerekmektedir.  

Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli" ödemezsiniz. Anlaşmalı kargo ( YURTİÇİ KARGO) dışında başka taşıyıcılarla gönderi yapılırsa çıkabilecek kargo ücreti müşteriye yansıtılır.

Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler şunlardır:

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler, Gazete, dergi gibi süreli yayınlar, Hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, Basılı ürünler (Dekopaj Kağıt - Pirinç Kağıt - Kitap, vb)

Satın alınan ürünlerin "Cayma Hakkı" dahilinde iade alınabilmesi için satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve içerisinde bulunan ambalajlara zarar verilmemiş olması, faturasının ve tüm tamamlayıcı aksesuarlarının ürün ile birlikte hasarsız ve eksiksiz gönderilmesi gerekmektedir. Gönderilmemesi halinde iade talebi reddedilecektir.

cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır: Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan  ürünler iade alınamamaktadır.

Alımından vazgeçtiğim iade ettiğim ürünün geri ödeme işlemi nasıl yapılıyor?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, yazilimvitrin.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 1-7 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. Onaylanmayan ürün iade koşulları yukarıda cayma hakkı bilgisinde bulunmaktadır.

Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak 1-7 iş gününde kredi kartınıza yapılacaktır.  Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.  

Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri ödenir. Para iadeniz alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartı veya banka hesabınıza otomatik olarak iadenizin onaylandığı anda yapılmaktadır.

İade işlemi yazilimvitrin.com tarafından bankanıza yapıldığı an, hesabınıza tanımlı olan e-mail adresine işlem detaylarını gösteren bir dekont gönderilmektedir. Bu dekontu içeren e-mail elinize ulaştıysa bankanıza tarafımızdan kesin olarak iade ödemesi yapılmış demektir. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Taksitli Ödemeler: Taksitli kredi kartı ödemelerinin geri iadesinde Payu alt yapı sisteminde bankanıza göre tek seferde veya taksit sayısında periyodik iade düşer.

Kargo tarafımızdan yola çıkmadan siparişinizden vazgeçerseniz lütfen 0850 733 63 22 nolu telefondan veya [email protected] posta adresimize ya da siparişinizin alt kısmında müşteri hizmetleri yetkilisi formundan bize ulaşın iade ve iptal işlemi daha hızlı sonuçlanır.

Gizlilik İlkeleri ve Politikası 

yazilimvitrin.com olarak, kayıtlı kullanıcılarımıza daha güvenli bir internet ortamı sağlamayı ilke edindik. Bu sebepten dolayı, üyelerimizin kendilerini daha rahat hissetmeleri için onlara çeşitli gizlilik hakları tanıdık. Üyelerimizin, sahip olduğu bu haklar, aşağıda sıralanmıştır:

1. Elektronik posta adresiniz hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.

2. Bize verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler (telefon,adres vb) 3. şahıslara verilmez. Bu bilgiler, firmamızın kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılır.

3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

4. Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi insiyatifiniz dahilinde bize bildirebilirsiniz. Bize vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz.

5. Sitemizden yaptığınız alışverişlerde vermiş olduğunuz kredi kartı bilgileri kesinlikle sistemimiz tarafından kayıt altına alınmamaktadır. Bu ilkeler ile kişisel haklarınız bizim tarafımızdan teminat altına alınmıştır.

Güvenlik Politikası gereği; Müşterilerimizin güvenli bir şekilde, rahatça alışveriş yapabilmelerini sağlamak için en gelişmiş güvenlik sistemlerini kullanmaktadır.

Sistemimizdeki 128 bit SSL sayesinde kredi kartı bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktad��r.

Sipariş işlemlerinin bütün aşamasında tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Ödeme ekranında site adresi başlangıcı https://  şeklinde başlaması güvenliğin aktif olduğunun göstergesidir.

SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemizde giriş yaptığınız kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bilgilere bizlerin dahi ulaşabilmesi mümkün değildir.

yazilimvitrin.com hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır.

Bu sebepten dolayı kendi kredi kartı güvenliğiniz için her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.

Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek gecikmelerde SATICI sorumlu tutulamaz.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Kullanıcı Hesabı bölümünden düzenleyiniz.


Çerez (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik sayfamızdan erişebilirsiniz.
WhatsApp İletişim